Uudised

Instituudis korraldati kestlikkuse teemadel koolituse

Foto: Laura Kriisa

21. jaanuaril toimus tehnikamaja kalda auditooriumis esimene osa kahepoolsest koolitussarjast, mis keskendub kestlikkuse ja keskkonnamõjude hindamisele. Koolituse eesmärk on toetada ettevõtete ja valdkondade rohepööret, pakkudes praktilisi teadmisi ja juhiseid keskkonna-, sotsiaalsete ja juhtimisteemade (ESG) osas.

Esimese koolituspäeva keskne teema oli: "Miks tuleb kestlikkuse teemadega tegelema hakata?"
Ettevõtete ja valdkondade konkurentsivõimet mõjutab üha enam see, milline on nende mõju kestlikkuse teemadele. Koolitusel käsitleti kestlikkuse juhtimise raamistiku sisu ja olulisust ning anti ülevaade regulatsioonidest, osapoolte ootustest ja muutuvate olude pakutavatest võimalustest ja riskidest. Teemasid illustreeriti valdkonnapõhiste näidetega põllumajanduse, loomakasvatuse, aianduse ja kalanduse sektoritest.

Koolitajaks oli EMÜ maamajanduse ökonoomika õppetooli jätkusuutlikkuse ja keskkonnajalajälje hindamise peaspetsialist Sirli Pehme, kellel on kümme aastat kogemust keskkonnamõjude hindamisel olelusringi meetodil. Sirli tegeleb igapäevaselt ettevõtete, toodete ja projektide keskkonnamõjude hindamisega ning aitab tuvastada olulisi mõjupunkte ja kavandada tõhusamaid lahendusi.

Koolituse teine osa toimub 28. jaanuaril ja keskendub keskkonnamõjude mõõtmisele toote, teenuse ja organisatsiooni tasandil. Osalejad saavad ülevaate peamistest standarditest, tööriistadest ja meetoditest, mis aitavad negatiivseid mõjusid vähendada ning rohepööret toetada.

Koolitust rahastavad Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja keskkonnainstituut ning Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastu reformi "Ettevõtete rohepööre" investeeringu "Roheoskused ettevõtete rohepöörde toetamiseks" vahendid.

Lisainfo:

Katrin Jõgar
katrin.jogar@emu.ee